Kategoriler,  Yeşil

Halka arz olan KOTON VE LİLA KAĞIT sürdürülebilirlik konusunda ne diyor?

Ülkemizde farklı sektörlerde birçok şirket var. Bazıları finansal olarak güçlüyken bazıları yeni girişimler. Bazıları borsadayken bazıları da yeni yeni halka arz oluyor. Peki bu şirketlerin kaçı sürdürülebilirlik konusuna destek veriyor?

Son zamanlarda halka arzlara katılım baya arttı. Ben ise halka arzlara farklı bir konuyla değinmek istiyorum. Yeşil enerjiye ve temiz doğaya destek vermeye çalışıyorum. Bu yüzden halka arz olan şirketlerin sürdürülebilirlik konusunda söylediklerini merak ediyorum.

Bu hafta halka arz olan KOTON VE LİLA KAĞIT sürdürülebilirlik konusunda ne diyor?

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK NEDİR?

Sürdürülebilirlik, genellikle gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını karşılama kabiliyetinden ödün vermeden kendi ihtiyaçlarımızı karşılamak olarak tanımlanır. Kaynaklar sınırlıdır. Ayrıca kaynakların kullanımı konusunda uzun vadeli sonuçları da düşünülmelidir.

Koton

Koton olarak sürdürülebilirliği varoluşumuza anlam
katan bir ana çerçeve olarak kabul ediyoruz.

Bugüne kadar sürdürülebilirlik alanında yürüttüğümüz çalışmalardan öğrendiklerimizden güç alıyor ve yeni gelişim adımlarımızı ‘Yaşama Saygı’ başlığı altında topluyoruz.

‘Yaşama Saygı’ anlayışımızın odağında dünyaya, topluma, insana ve işimize saygı yer alıyor.

Nefesimiz olan dünyamıza, içinde var olduğumuz toplumumuza, dokunduğumuz tüm insanlara ve marka değerimizin temel kaynağı olan işimize saygı, sürdürülebilirlik anlayışımızın özünü oluşturuyor.

Yaşama Saygı diyor; strateji ve hedeflerimizi Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlandırıyoruz.

Yaşama Saygı diyor; paydaşlarımızla iş birlikleri geliştirerek etki gücümüzü daha iyi bir dünyanın inşasında kullanıyoruz.

Yaşama Saygı diyor; gelişim adımlarımızı ve tecrübemizi şeffaflıkla paylaşacağımızı taahhüt ediyoruz.

Ortak geleceğimiz için..

Lila Kağıt

Kurulduğu günden bu yana Lila Kağıt bünyesindeki her şirket topluma, doğaya, çevreye ve insanlığa yararlı olması ve değer katması için çaba göstermektedir.

Ticari beklentileri bir yana koyup ülkemizin değerlerini yükseltmeyi ve toplumumuza fayda sağlamayı ilk görevi olarak bilmektedir.

Bu sebeple Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin ışığında sürdürülebilirlik kavramının, kaynakların gelecek nesillerin ihtiyaçları da düşünülerek bilinçli tüketilmesi anlamına geldiğine inanmaktadır.

Bu kavramın üç ana başlığı olan çevresel, toplumsal ve ekonomik sürdürülebilirlik konularında adımlar atmaya devam etmektedir.

SÜRDÜRÜLEBİLİR DÜNYA

Borsada yatırım yaparken şirketin finansal raporlarına bakıyoruz. Borçlarını ödeyebiliyor mu? Gelecekte büyümeye devam edecek mi? Şirket finansal olarak iyi mi? gibi soruların cevaplarına göre yatırımlar yapıyoruz. Peki ya sürdürülebilirlik konusunda neler yapıyor?

Finansal konulara bu yazımda girmek istemiyorum ama demek istediğim neden borsada da sürdürülebilirlik konusu büyük bir etken olmasın?

Ben çevreciyim, yeşil enerjiye ve sürdürülebilirliğe destek oluyorum diyen yatırımcılar için bu yazımı paylaşmak istedim. Daha fazlası için takipte kalın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir