Oğuz’la Tanış

Merhaba gelişmeyi hedefleyen arkadaşlar! Gelmenize çok sevindim! Ben Oğuz. 13 Eylül 1994 yılında Türkiye’nin Edirne şehrinde doğdum.

Eğitim hayatımı özetleyecek olursam, Teknik lisede Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümünde eğitim aldım. Çizim yeteneğimden ve tasarım yapmayı sevdiğimden dolayı, mezun olduktan sonra ilk olarak Trakya Üniversitesinde 2 yıllık Grafik Tasarım bölümünü okudum. Çünkü kendimi motorlu araçlarda geliştirmek istemedim. İki sene sonra Balıkesir Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümüne girdim. Mezun oldum ve önlisans diplomamı bölüm birincisi olarak aldım. Ardından DGS ile Trakya Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümüne girdim. Mezun oldum ve lisans diplomamı aldım. Aynı anda İşletme bölümünden de lisansım olmasını istediğimden dolayı, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin ikinci üniversite seçeneğiyle İşletme bölümüne girdim.

İş hayatıma kendi kahvehanemizde çalışarak başladım. Lise yıllarımda ise lise stajım için yaz ayında çalıştım. T.Ü. Grafik Tasarım bölümü ve BAÜN. İşletme Yönetimi bölümü arasındaki 2 senelik sürede ise markette çalıştım. Markete şarküteri elemanı olarak girdim, müdür yardımcısı olarak çıktım. Daha sonra açtığımız börekçi dükkanında çalıştım. Maalesef dükkanımız çok uzun sürmedi. Blog yazarlığına ise, ilk olarak 2020 yılında Google’nin kullanıcılara ücretsiz sunduğu Blogger sitesinde, Kendimce Girişim Fikirleri adıyla yazılarımı paylaşarak başladım. Ardından farklı konulara değinmek, daha kapsayıcı ve profesyonel olmak istedim. Bunun için ilk önce sitemin adını Girişim Gelişim olarak değiştirdim. 11 Ocak 2021 yılında ise www.girisimgelisim.com‘u açtım. Blogger sitesinde başladığım Kendimce Girişim Fikirleri’ni ise güzel çizgi filmleri çocuklarla paylaşmak için www.hdcizgifilmdiyari.blogspot.com olarak değiştirdim. 2021’in sonlarında ise kısa süreliğine lokantada işe girdim.

Girişim Gelişim’i neden açtım?

Girişimci veya çalışan olun fark etmez. Kendinizi geliştirmeden başarılı olamazsınız. Bir alanda en iyisi olmak için hayatınıza gelişim sürecini dahil etmelisiniz. Çünkü gelişim, hayat boyu devam eden bir süreçtir. Belli bir bitiş noktası yoktur. Bu yüzden herkesin özellikle gençlerin, mutlu olacağı bir alan seçmeleri gerekir.

Girişim Gelişim, siz ziyaretçilerimin, mutlu olabileceğiniz bir alan keşfetmenize, o alanda en iyisi olmak için neler yapabileceklerinize, gelecekte kaliteli, güvenilir, girişken bireyler olmanıza ve başarılı girişimciler veya kariyer sahibi olmanıza yardımcı olmak düşüncesiyle kurduğum bir sitedir.

Vizyonum, bir üsteki paragrafa ek olarak kendini geliştirebilen ve böylece çevresini de geliştirebilen bireylerin, dünyayı daha iyi bir hale getirmelerine vesile olmak.

Misyonum ise, kaliteli bilgiler sunarak, siz ziyaretçilerimin mutlu olabilecekleri, kendilerini ve çevresini geliştirebilecekleri içerikler paylaşmak.

Beni sosyal medyadan da takip edin!

www.instagram.com/girisim.gelisim/

www.linkedin.com/in/oğuz-güldağ-25b2b4188

www.twitter.com/oguzguldag / Girişimgelişim (@girisimgelisimc) / Twitter

www.youtube.com/user/oguzguldag / Girişim gelişim – YouTube

www.facebook.com/grsmglsm

www.pinterest.com/girisimgelisim