Kategoriler,  Teknoloji

Yapay zeka ile tarıma katkı yapan girişim Aerobotics, 17 milyon dolar yatırım aldı

Güney Afrika’dan bir girişim olan Aerobotics, çiftçilerin çiftliklerini, ağaçlarını ve meyvelerini yönetmelerine yardımcı olmak için yapay zeka kullanıyor.

Aerobotics , aşırı talep gören B Serisi turunda 17 milyon dolar topladı.

2014 yılında James Paterson ve Benji Meltzer tarafından kurulan Aerobotics, şu anda meyve ve ağaç çiftçileri için aletler üretmeye odaklanıyor. Yapay zeka, insansız hava araçları ve diğer robotları kullanan teknolojisi, ağaçların ne zaman hasta olduğunu belirleme, zararlıları ve hastalıkları izleme ve daha iyi verim yönetimi için analitik dahil olmak üzere bu mahsullerin sağlığının izlenmesine ve değerlendirilmesine yardımcı oluyor. 

Şirket, teknolojisini geliştirdi ve sezonun başlarında narenciye yetiştiricilerinden hem ağaç hem de meyve görüntülerini toplayarak ve işleyerek çiftçilere bağımsız ve güvenilir verim tahminleri ve hasat programları sunuyor. Buna karşılık, çiftçiler stoklarını hazırlayabilir, talebi tahmin edebilir ve müşterilerinin en iyi kalitede ürün almasını sağlayabilir.

İnsan odaklı her şirket yatırım alır

Girişiminiz hangi alanda olursa olsun öncelik olarak insan ihtiyaçlarına odaklanmalısınız.

Eğer siz faydalı işler yaparsanız veya insanların ihtiyaçlarına yönelik işler yaparsanız, o ürüne ihtiyaç olduğu için satılacaktır. Ayrıca girişimin kazançlı olduğunu gören yatırımcılar ise şirketinize yatırım yapıp, girişiminizi büyütmenize destek olacaklardır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir