Kategoriler,  Teknoloji

İnsansı robot Ameca ile tanışın

Gelişen teknoloji yeni bir pazar açtı. İnsansı robot pazarı. İnsansı robotlar, insan hareketini ve etkileşimini taklit etmek için oluşturulmuş profesyonel hizmet robotlarıdır. Bu pazarın ise 2023’e kadar 3,9 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Pazarın büyümesiyle beraber teknoloji daha da gelişiyor. Filmlerde izlediğimiz robotlar gündelik hayatımıza yavaş yavaş giriyor.

Birleşik Krallık merkezli Engineered Arts adlı teknoloji şirketi Ameca adlı robot üretti. Engineered Arts’a göre Ameca, insansı robot teknolojisinin ön saflarını temsil eden dünyanın en gelişmiş insan şekilli robotu.

İnsansı robot Ameca ile tanışın. Yakın zamanda yolda yürürken yanınızdan geçebilir. Sizce hangi yılda robotlar yanımızda yürümeye başlayacaklar? Ben 2030 diyorum.

Ameca

Şirketin 2009 yılında paylaştığı robot videoları

Son söz: Büyüyen pazara ne zaman gireceğiz?

Pazar hızla büyüyor. Robot teknolojisi evlere girmeye başladı. En basitinden kendi kendine süpüren süpürgeler neredeyse herkesin evinde. Peki biz bu büyüyen pazara ne zaman gireceğiz?

Diğer şirketler yıllardan beri geliştiriyorlar. 2009 yılından bir video paylaştım. Kim bilir kaç yıl önce geliştirmeye başladılar. Kaybedecek zaman yok. Geleceğe adapte olmalı ve bu yeni pazardan pay almalıyız. Robot programlamayı ve ekip olmayı bilmeliyiz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir