Girişim,  İlham,  Kategoriler

Yiyecekler fabrikada nasıl yapılır?

Gıda sektörü dünyanın en büyük pazarıdır. Çünkü tüketimi hızlıdır. Ayrıca gıda, insanın en öncelikli ihtiyaçlarından biridir. Nefes alma ihtiyacını saymazsak en birinci ihtiyaçtır.

Gıda sektörünün kâr potansiyeli yüksektir. Çoğu girişimci gıda pazarından pay almayı düşünür. Tabii ki kesin kazanırlar demiyorum. Pazar araştırması olmadan girişim yapılmaz. Girişimcinin iş hakkında fikri de olması gerekir. En basitinden gıda fabrikalarının nasıl işlediğini bilmelidir. Pazarı tanımalıdır.

Girişimcilerin sadece videolarla işi öğrenmesi mümkün değildir. Sadece nasıl üretildiğine dair fikriniz olmasını istiyorum. Ayrıca siz girişimcilere ilham olmaya çalışıyorum.

İzleyeceğiniz videolar size iş fikri konusunda ilham olabilir. Belki de işiniz var ve göreceğiniz ufak bir görüntü işletmenize katkı sağlayacak. Ayrıca sadece girişimciler için paylaşmıyorum. Tüketiciler için de paylaşıyorum. Nasıl üretildiğini merak edenler olabilir. İzlemesi zevkli oluyor. Şahsen ben hem girişimci gözünden hem de tüketici gözünden izliyorum. İzlemesini seviyorum. Merakımı da gideriyor.

Peki günümüz dünyasının en popüler yiyecekleri nasıl üretiliyor? Yiyecekler fabrika nasıl yapılır? Size ilham olacak 5 gıda fabrikasını paylaştım. İyi seyirler.

5 farklı gıda fabrikasında üretim nasıl gerçekleşir?

Sizler için sadece gıda fabrikalarını konu aldım. Kit kat, patates cipsleri, ketçap, McDonald’s patates kızartması ve pizza üretimlerini paylaştım.

1. Fabrikada kit kat nasıl yapılır? – How kit kat are made in factory?

Kit Kat

2. Taze patates cipsleri nasıl yapılır? – How fresh potato chips are made?

Lays cipsi

3. Heinz domates ketçapı nasıl yapılır? – How heinz tomato ketchup is made?

Domates ketçabı

4. Mcdonald’s patates kızartması nasıl yapılır? – How mcdonald’s french fries are made

McDonald’s patates kızartması

5. Pizza nasıl yapılır? – How pizza is made? | Fabrikada otomatik dondurulmuş pizza üretim hattı – Automatic frozen pizza production line in factory

Pizza

One Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir