Girişim,  İlham,  Kategoriler

Türkiye’nin Yerli Otomobili Togg Nasıl Üretiliyor?

Hayatımıza elektrikli arabalar yavaş yavaş girmeye başladı. Araç piyasasında yeni bir çağa giriyoruz. Benzinin yerini elektrik alırken araba firmaları da çağa ayak uydurmaya çalışıyor. Yeni çağa geçerken araba şirketlerine yeni rakipler de geliyor. Rakiplerden biri de yerli üretim olan Togg.

Togg nasıl üretiliyor? Araçlar fabrika nasıl yapılır? Size ilham olacak yerli araç fabrikasını paylaştım. İyi seyirler.

TOGG

Türkiye’nin otomobili girişim grubu, 2018 yılında Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu Holding ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından kuruldu. Togg fabrikası, Bursa’nın Gemlik ilçesinde yer almaktadır.

Togg’un üretim aşaması

Yerli Malı Yurdun Malı, Herkes Onu Kullanmalı

Yerli malı haftasında duymaya alışık olduğumuz bir söz vardır. “Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı.” derler. Doğru bulduğum sözdür.

Araç piyasası, elektrikli araçların yeni yeni hayatımıza girmesi, arz ve talep, paranın değeri ve diğer etkenler belki bu aracı hepimizin almasına engel olabilir. Ayrıca rekabet göz önüne alındığında Togg için de işler zor olabilir. Burada önemli olan teknolojinin ülkemizde de var olabilmesidir.

Teknoloji gün geçtikçe daha da gelişiyor. Teknolojik çağa ayak uydurmamız gelecekte yeni araba markaları çıkarmamıza ve ekonomik olarak rahatça alabilmemize olanak sağlayacak. Peki siz yeni girişimciler çağa ayak uydurmak için daha da çok çalışacak mısınız?

One Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir