Dönemlik,  Planlayıcılar,  Ücretsiz,  Ürünlerim

ÜCRETSİZ YAZDIRILABİLİR YAZ TATİLİ PLANI

Okulda, lisede veya üniversitede dönem boyunca alınan eğitimler öğrenciyi belli bir seviyeye getirir. Eğitim eşit alındığı için herkes aynı seviyededir. Öğrencinin diğerlerinden farkı olabilmesi ise kendini geliştirebilmesine bağlıdır. Diğerlerinden daha fazla ders çalışmalı, daha çok kitap okumalı ve ufkunu daha da açmak için çabalamalıdır. Ayrıca bir iş yerinde çalışmak da verimlidir. Gelişim için önemlidir. Kazanılan parayla daha fazla kitap alınıp, kursa da gidilebilir. Tabii ki bunları yaparken sosyal hayatından kesinlikle geri kalmamalıdır. Arkadaşlarına ve ailesine zaman ayırmalıdır. Başarılı yeni arkadaşlar edinmelidir. 

Her sene ara tatiller ve yaz tatilleri olur. Özellikle yaz tatili yaklaşık üç ay gibi uzun sürede gerçekleşir. Öğrenciler yaz tatilinin tamamına dinlenmek olarak bakmamalıdır. Öğrenci yaklaşık üç aylık zamanı iyi değerlendirebilmelidir. Yapacağı her aktivite ve işin çok önemli olduğunu bilmelidir.

Tatilin en önemlisi olan dinlenme de ihmal edilmemelidir. Dinlenmek, vücut için çok gereklidir. Ayrıca zihin için de önemlidir.

Tabii bunlar sadece öğrenciler için geçerli değildir. Her birey için geçerlidir. Gelişim ve eğitim sadece öğrencilik hayatıyla sınırlı değildir.

Haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarını verimli geçirebilmeniz için ücretsiz yazdırılabilir yaz tatili planı tasarladım. Tasarladığım planlayıcı her yaş için uygundur. Sadece öğrencilere özel değildir. Herkes kullanabilir. Yazdırılabilir yaz tatili planı tamamen ücretsizdir.

Yaz tatili planı nedir?

Öğrencilerin veya bireylerin haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarını verimli geçirebilmesi için hazırlamış olduğum planlama taslağıdır.

Özellikle öğrenciler dönem boyunca aldığı eğitimi geliştirebilmesi ve sevdiği farklı alanlarda da kendini geliştirebilmesi için hedeflerine odaklanabilmesine yardımcı olur. Tabii her birey için de bu geçerlidir. Eğer hedefler ve planlar yazıya dökülmezse hepsi karmaşık olur.

Yaz tatilini verimli geçirebilmek için güzel bir planlamaya ihtiyaç vardır. Planlama ile zamanınızı güzelce düzenleyebilirsiniz. Zamanınızı ve enerjinizi hedeflerinize daha da odaklayabilirsiniz.

Yaz tatili planı nelerden oluşur?

3 aşamadan oluşur. Birinci aşama hedef belirleme, ikinci aşama planlama ve son aşama da analizdir. Toplam 20 sayfadır.

1.Hedef belirleme aşaması

İlk önce hangi konularda gelişmek istediğinizi hedeflerim kısmına yazmalısınız. Aklınıza gelenleri yazın. Örneğin kod öğrenmek, yabancı dil öğrenmek (Hangi dil ise o ama farklıysa ayrı ayrı yazılmalı.) ve benzeri. Kitap okumak, film izlemek ve arkadaşlarla vakit geçirmek gibi başlıkları planlama kısmına yazabilirsiniz. Hedef kısmına yazmayın.

Ardından önceliklerim kısmına sizin için en öncelikli olanları yazın. Karışık olabilir. En fazla çizgiler kadar yazın.

Son olarak en önemliler kısmına önceliklerimden en fazla 5 adet seçerek sırayla yazın. Sıralamanın en üstünde en önemli olsun ve daha az en önemli olarak devam edin. Kesinlikle en fazla 5 tane seçin. Sevdiğiniz alana odaklanmanız zamanınızı ve enerjinizi o alana daha çok vermenizi sağlar. Bu yüzden hedefinizi doğru seçin.

2.Planlama aşaması

Hazirandan Eylül ayına kadar (tatilin başladığı süreden bitime kadar) sizler için tasarladığım aylık takvimlere hangi günler neler yapacağınızı yazın. Zamanınızı planlayın.

Örneğin pazartesi günü kod öğrenmek, salı yabancı dil ve benzeri şekilde yazın. Arkadaşlarla gezme, aktivite ve dinlenme günlerini de eklemeyi unutmayın!

Takvimlerden öncekiler sizlerin o ay daha iyi planlama yapmanıza yardımcı olur. Takvimlerden sonraki sayfalar ise o ayın durum değerlendirmesini yapmanıza yardımcı olur.

3.Analiz etme aşaması

Hangi kitapları okuduğunuzu ve neleri izlediğinizi yazın. Puanlar verin. Soruları cevaplayın. Sizin için ne kadar verimli geçtiğini görün ve kendinizi analiz edin.

Eğitim hayatı tekrar başladığında nasıl devam edebileceğinizi yeniden planlayın. Yeni bir planlama için tasarladığım haftalık veya aylık planlayıcıları ücretsiz indirebilirsiniz.

Unutmayın! Yaz tatili bitince hedeflerinize ulaşmak bitmiş sayılmıyor. Devam ettirmelisiniz.

Ücretsiz indirebilirsiniz

20 sayfayı ücretsiz indirip, yazdırabilirsiniz.

Lütfen dikkat: Sunulan tüm ücretsiz yazdırılabilir ürünler yalnızca kişisel kullanım içindir. Orijinal yaratıcıları Oğuz Güldağ dışında hiç kimse tarafından satılamaz veya yeniden dağıtılamazlar. Girişim Gelişim ©

Lütfen dikkat: Sunulan tüm ücretsiz yazdırılabilir ürünler yalnızca kişisel kullanım içindir. Orijinal yaratıcıları Oğuz Güldağ dışında hiç kimse tarafından satılamaz veya yeniden dağıtılamazlar. Girişim Gelişim ©

DİĞER PLANLAYICILARA DA GÖZ ATIN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir