Diğer Verimlilikler,  Ücretsiz,  Ürünlerim

Hedeflerini Belirle (ÜCRETSİZ Hedef Belirleme Şablonu)

Sizlere devamlı yazı yazmanın düzen getirdiğini anlatıyorum. Hayatımızı düzenlemesinin yanı sıra önemli günlerin, aklımıza gelen fikirlerin ve kendimizi geliştireceğimiz hedeflerin zihnimizde en gerilere gitmesini de önler. Alacağımız ufak düzenli notlar zihnimizdekileri karşımızda görmemizi sağlar. Böylece unutmayız.

Sizler için ücretsiz hedef belirleme şablonu tasarladım. Yazdırıp, doldurabilirsiniz. Böylece hedeflerinizi karşınızda görebileceksiniz. Hem unutmayacak hem de adım atmanızı sağlayacaktır. Her sabah uyandığınızda görebileceğiniz yere asmanız veya koymanız da çok önemli. Çünkü her sabah size hedeflerinizi hatırlatacaktır. Ayrıca sağ üst kutucuğa sizleri motive edecek sözler yazdım.

Hedef Belirleme Şablonu Nasıl Doldurulur

İlk olarak sizin için gerekli (eğitiminiz veya işiniz için gerekli) olan hedefleri belirlemelisiniz. Aklınıza gelenleri başka bir kağıda yazın. 10, 20 veya kaç tane olursa. Güçlü yönlerinizi daha da güçlendirmeyi seçebilirsiniz veya zayıf yönlerinizi güçlendirmek isteyebilirsiniz. Seçim sizin.

Sonra en öncelikli ilk 5 hedefinizi sıralayın. Ardından küçük kutucuklara sırayla yazın.

Hedefleriniz belli ama gerçekleştirmek için ne yapmalısınız? Hedeflerinizi gerçekleştirmek için eylem adımlarına da ihtiyacınız var.

Kutucukların içinde ayrıca son tarih kısmı var. Buraya hedefinize ulaşmayı düşündüğünüz son tarihi ekleyin.

Son olarak da vazgeçeceğinizi her düşündüğünüzde sizleri motive edeceğini düşündüğüm iki cümle yazdım. Onları okuyup kendinizi motive edebilirsiniz.

Hedeflerinizi ve adımlarınızı yazdınız. Artık hangi gün ve günün hangi saatlerinde ne yapacağınızı planlama zamanı. Sizler için tasarladığım haftalık veya aylık planlayıcı şablonlarını ücretsiz indirip (Alt kısımda haftalık ve aylık planlayıcılara ulaşabilirsiniz), zamanınızı planlayabilirsiniz.

Hedefleriniz göz korkutucu gelmesin. Sağlam hedefler belirleyin ve gerçekleştirin. Ardından yeni hedefler belirleyin. Ayrıca yeni hedeflere daha çok öncelik verseniz bile ufak ufak eski hedeflerinizde de kendinizi geliştirmeye devam etmelisiniz. Unutmayın! Son tarih hiçbir zaman son değildir.

Ücretsiz Şablon

Lütfen dikkat: Sunulan tüm ücretsiz yazdırılabilir ürünler yalnızca kişisel kullanım içindir. Orijinal yaratıcıları Oğuz Güldağ dışında hiç kimse tarafından satılamaz veya yeniden dağıtılamazlar. Girişim Gelişim ©

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir